KAKAV KRAJ “LUDOG” DANA U MELBOURNEU: Medvedev pobijedio u 4 ujutro nakon velikog preokreta!

Zahuktavaju se bitke u Melbourneu na prvom Grand Slamu sezone. Sve je počelo obaranjem rekorda po broju odigranih mečeva nakon pet setova u prvom kolu.

Današnji dan nipošto nije bio iznimka – štoviše! Alexander Zvezrev i Kasper Rud slavili su tek nakon super tiebreaka u petom setu, a ono što nam je najvažnije je da je na isti način u vrlo dramatičnom meču slavio naš Miomir Kecmanović svladavši iskusnog Nijemca Jan-Lenarda Štrufa.

Povrh svega, ispao je i osmi tenisač svijeta Holger Rune, kojeg je Francuz Artur Kazuks, 122. na ATP listi, pobijedio rezultatom 3:1 u setovima.

Drame nije nedostajalo ni u ženskoj konkurenciji jer je prošlogodišnja finalistica Elena Rybakina poražena u super tiebreaku trećeg, odlučujućeg seta od Ruskinje Anne Blinkove s 22:20!

Na isti način završio je dan na Australian Openu, odnosno započeo je novi. Nakon velikog preokreta i 4 sata i 20 minuta borbe, Danil Medvedev, treći tenisač svijeta, plasirao se u treće kolo svladavši Emila Rusuvorija, u meču koji je završio gotovo u 4 sata ujutro po lokalnom vremenu!

Finac nije imao snage završiti meč pa je Mevedev slavio 3:2, po setovima 3:6, 6:7 (1:7), 6:4, 7:6 (7:1) i 6:0 .

U prvom setu presudio je break koji je Rusuvori napravio već u drugom gemu, a do kraja je propustio još jedan svoj i spasio tri break prilike suparnika.

Drugi set bio je vrlo dinamičan. Rusuvori je odmah slomio Rusa, ali je treći igrač svijeta preokrenuo i poveo s 5:3, ali nije na svoj servis završio set, pa je 53. igrač na ATP listi iskoristio drugu break loptu, a potom i izjednačio. na 5:5 nakon što je Medvedevu spasio tri prilike za novi break, s kojim bi završio set. U tiebreaku je slabije plasirana tenisačica bila uvjerljivo bolja i povela s 2:0 u setovima.

Međutim, Medvedev je pokazao zašto je Grand Slam pobjednik i nekadašnji broj 1. Uz dva breaka odmah je poveo 4:1 u trećem dijelu meča, pa protivniku jedan slomljeni break nije puno značio.

Odmah je oduzeo servis Rusuvoriju na početku četvrtog seta, ali do odlučujućeg poena nije došao na tom valu, već tek nakon tiebreaka, pošto je Finac uzvratio breakom za 4:4.

Rusuvori nije imao više snage nakon svih propuštenih prilika, pa je peti set ekspresno izgubio bez ijednog osvojenog gema.

U borbi za osminu finala Medvedev će se sastati s Felixom Auger-Aliassimeom koji je u drugom kolu bio bolji od Huga Greniera s 3:1 u setovima.