Kecmanović u drugom kolu Roland Garrosa!

Srpski tenisač Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Roland Garrosa nakon što je pobijedio Argentinca Thomasa Martina Echeveriju, 88. na svijetu, rezultatom 6:3, 7:5, 6:3.

Kecmanović je krenuo agresivno na startu, na startu stigao do breaka i poveo s 2:0, no Echeveri je ubrzo uzvratio s 2:2.

Kod 3:3 uslijedilo je novo ubrzanje Kecmanovića, napravio je još dva brejka, prvi za 4:3, a drugi za 6:3 kada je iskoristio treću set loptu.

U drugom setu nastavio je s napadima, u drugom gemu stigao do breaka i onda lagano stigao do 3:0.

Imao je i jednu loptu u četvrtom gemu za “double break”, nije je iskoristio, a onda je izgubio svoj servis i Argentinac je smanjio na 3:2.

Uslijedila su nova dva rebra i 4:3, a potom je uslijedio maratonski gem od 26 poena i četiri break lopte koje Miomir nije iskoristio. Potom su uslijedila dva nova skoka za 5:5, a naš tenisač je u 12. gemu uspio napraviti break i iskoristiti drugu set loptu.

Kecmanović je imao novi maratonski gem na 2:1 u trećem setu, pet break šansi, ali je Argentinac ipak izjednačio na 2:2.

U finišu je naš tenisač ponovno pokazao bolju igru ​​kod 4:3, došao do odmora bez izgubljenog poena, a potom i trijumf.

U sljedećem kolu sastaje se s boljim iz dvoboja Arthura Rinderknesha i Alexandera Bublika.