Djelatnici JU Centar za kultru Općine Travnik jučer su ugostili predstavnike Kinoteke Bosne i Hercegovine, s kojima su razgovarali o budućim zajedničkim aktivnostima i unapređenju saradnje u oblasti kulture i filmske umjetnosti.
“Posebno nas raduje najava skorog potpisivanja Sporazuma o saradnji, koji će otvoriti prostor za realizaciju brojnih zajedničkih projekata. Među prvim aktivnostima planirana je izložba plakata bosanskohercegovačkih filmova, kroz koju ćemo publici približiti bogatu filmsku baštinu naše zemlje. Vjerujemo da će ova saradnja doprinijeti jačanju kulturne scene Travnika i stvaranju novih prilika za promociju filmske umjetnosti, kulture i kulturnog naslijeđa Bosne i Hercegovine,” navedeno je u objavi Centra.









