Košarkaši subotičkog Spartaka slavili su u velikom derbiju protiv Vojvodine 83:72 u 16. kolu KLS-a.
Bila je to sjajna utakmica pred punim tribinama u Subotici, u kojoj smo vidjeli i dva isključenja – trener Vlad Jovanović kod domaćina, a Marko Ljubičić kod gostiju.
Spartak je nakon prvog poluvremena imao 15 koševa prednosti, ali je Vojvodina u nastavku sjajnom serijom došla do izjednačenja.
Ipak, Subotičani su se uspjeli oporaviti i na krilima Filipa Barne doći do važne pobjede.
Spartak sada ima skor 12-4, kao i Zlatibor na drugom mjestu, dok je Vojvodina ostala prva i ima pobjedu više od Subotičana.
Spomenuti Barna bio je najefikasniji kod pobjednika s 20 poena i 8 skokova. Pratio ga je Luka Cerovina s 14 poena. Kod Vojvodine Ljubičić 14, Banjac i Nikolić po 13 poena.
www.sportskacentrala.com




