KRAJ AUSTRALSKE NADE: Rubljov zaustavio nalet De Minora nakon pet setova!

Alex De Minor bio je u velikom naletu od početka ove godine, počevši od United Cupa, gdje je pobijedio Novaka Đokovića i tako napravio ključni korak prema pobjedi Australije nad našom reprezentacijom u četvrtfinalu ovog reprezentativnog natjecanja.

Ipak, deseti tenisač svijeta nije uspio zakoračiti u uži vrh na domaćem Grand Slamu jer je u osmini finala Australian Opena nakon pet setova poražen od Rusa Andreja Rubljova. Rezultati su bili 6:4, 6:7 (5:7), 6:7 (4:7), 6:3 i 6:0.

Utakmica je obilovala preokretima. Rubljov je napravio veći break u prvom setu. Nakon vodstva od 3:1 domaći je igrač izjednačio na 4:4, ali je u posljednjem gemu izgubio svoj servis, a time i cijeli set.

U drugom dijelu bilo je dosta break prilika s obje strane, no one nisu realizirane pa je odlučeno u tiebreaku. Tamo je De Minor napravio tri mini-breaka, jedan više od suparnika, i poravnao na 1:1 u setovima.

I treći set osvaja Australac nakon tiebreaka i dolazi do preokreta. Prethodno su zamijenili break tijekom seta.

Ipak, u trećem setu, kao i u prvom, Ruskinja je napravila dva breaka i odvela meč u odlučujući set. Australac je jednom uspio uzvratiti breakom, ali ne i potvrditi. U petom setu potpuno iscrpljen nije osvojio niti gem pred domaćom publikom, iako je u posljednjem gemu imao tri break lopte.

Rubljov će u četvrtfinalu igrati protiv Sinera koji je spriječio ruski okršaj svladavši Karena Hačanova rezultatom 3:0 u setovima.