KRAJ BAJKE ZA TIM IZ GAJDOBRE: U polufinalu nisu mogli protiv ABA prvaka Partizana

Košarkaši Partizana posljednji su sudionici polufinala Kupa Radivoja Koraća. Savladali su ekipu Hercegovca sa 92:67. Suparnik se dobro držao u prvom poluvremenu. U drugom su crno-bijeli preuzeli kontrolu igre i slavili.

Utakmicu na Čairu započela je petorka: Jaramaz, Panter, Trifunović, Koprivica i Vukčević.

Rival je krenuo s Kumovićem, Brekićem, Zarićem, Todorićem i Gaćešom.

Utakmica je počela pogreškama Jaramaza i Brekića. Koprivica je postigao prve koševe na utakmici. Brekić je tada postigao prvi koš za Hercegovac i tricom došao do prvog vodstva 5:2. Početak su obilježile greške s obje strane. Crno-beli su posle 9:5 napravili 7:0. Nakon prvog dijela izabranici Željka Obradovića imali su +1 (14:13) uz dvije pogođene trice s obje strane.

Drugi dio Hercegovac otvara serijom 5:0 za 18:14. Prvi koš za Partizan u toj četvrtini bila je trojka Ledeja. Gajdobrani su nastavili pružati otpor favoriziranom suparniku. Nakon četvrtine i pol bilo je 20:20. Golom Koprivice crno-beli su poveli. Potom su došli do +8 (31:23). Košem Doujer stigao je do dvoznamenkastog plusa (33:24). Crno-beli su potom košem Marića dozvolili rivalu da spusti na -5 (34:29).

Nakon time-outa Partizan je uzvratio tricom Dowzera, čime se otišlo na poluvrijeme (37:29). Raspoložen je bio Leday s 12 poena i jedini dvoznamenkasti, a tri igrača Gajdobre nakon 20 minuta igre imala su po 5 poena.

U drugom dijelu Nanelli je na početku promašio tricu. Potom je Ledej matirao Brekića, koji potom postiže tricu. Prije toga, Nanelli je otvorio gol u 3/4. Crno-beli su zadržali plus na početku ove deonice. Vraćali su dvoznamenkasti suficit, koji su potom i održavali. Raspoloženi su bili i strijelci koji su došli do +16 (58:42). Kasnije +20 i protivnik je potpuno odustao. Sa 64:48 Partizan je ušao u posljednju četvrtinu.

U njemu su na početku Vukčević i Radovanović bili precizni. Partizan nije imao problema sa održavanjem vodstva. Imao je plus koji je stekao u trećoj dionici. Potom je dvoboj u laganom ritmu priveo kraju i zakazao polufinale s Vojvodinom.

Kod pobjednika najefikasniji je bio Vukčević s 15 poena. Koprivica je imao koš manje s 13, a kod Partizana četiri su bila dvoznamenkasta.

U ekipi Hercegovca Dimić i Marić su imali po 14 poena.

Sutra od 20 sati polufinale igraju Partizan i Vojvodina. Prije njih Zvezda i Čačak 94 od 17 sati.

Partizan-Hercegovac 92:67 (14:13, 23:16, 27:19, 28:19)