KRK: Zvezda uvjerljivo u finalu!

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća nakon što su uvjerljivo svladali Čačak 94 87:52.

Čačak 94 je bolje otvorio utakmicu i vodio veći dio prve četvrtine. U obrani su zatvorili reket i ostavili euroligaški šut za tri poena koji ih nikako nije služio.

Ulaskom Miloša Teodosića, Zvijezda je preko Ilića i Mitrovića postigla lagane poene i otišla na prvi odmor 15:15.

U drugoj dionici slična igra viđena je u prvoj četvrtini, a onda se Zvezda tricama Jaga i Davidovca uspjela odlijepiti i na poluvrijeme otišla s dvoznamenkastom razlikom 35:23.

U trećoj dionici Zvezda je nastavila pokazati kvalitetu i pronašla ritam u šutu za tri poena, što je dovelo do vodstva od 20 poena već nakon tri minute.

Sve je to dodatno stabiliziralo igru ​​Zvezde i od tog trenutka bilo je samo pitanje kojim će rezultatom utakmica završiti. na kraju treće dionice bilo je 64:37.

Beograđani su iu četvrtoj dionici nastavili s dobrom igrom i napravili plavih 36 koševa viška. Čačak 94 nije uspijevao pronaći put do koša i bodova. Dalibor Ilić imao je izvrsnu sekvencu gdje je atraktivnim zakucavanjima dao energiju suigračima i navijačima na tribinama. Priliku je dobio i mladi Kostić koji je postigao 7 poena, dok je na drugoj strani u igru ​​ušao mladi Jakob Tatić koji se također upisao u listu strijelaca. Na kraju 87:52 za ​​Zvezdu.