KVALIFIKACIJE ZA EP: Radosavljević nepogrešiv, Srbija do boda!

Rukometaši Srbije remizirali su s Turskom 29:29 (18_16) u drugom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Suparnice su stalno bile u prednosti. Srbija je uspjela povesti, ali ne i uhvatiti trijumf.

Naši su prvi poveli. Turkinje su tada bile u minimalnoj prednosti. Već nakon prvih 15 minuta bilo je 6:6.

U drugom dijelu prvog poluvremena suparnik se odvojio na +2 (11:9). Uzvraća Srbija i dolazi do 13:13, a potom i +2 za našu reprezentaciju (15:13) nakon serije 3:0.

No, Turkinje uzvraćaju s 5:1 i na odmor odlaze s +2 (18:16). Drugo poluvrijeme momčad Uroša Bregara otvorila je golom.

Turska je i u tom dijelu igre držala minimalni plus. Srbija to uspijeva poništiti i barem nakratko ponovno povesti 22:21. Turska je nakon serije 3:1 povela 24:23 u posljednjih 10 minuta.

I finiš utakmice bio je izjednačen. Pred posljednju minutu Srbija je povela 28:27, a Turci izjednačili na 28:28. Nakon pogotka Jovovića, Çaliskan dovodi Tursku do remija. Bila je najučinkovitija s 8 golova.

Srbiju je predvodila Sanja Radosavljević sa 6 golova bez promašaja.

Srbija nastavlja kvalifikacije krajem veljače i početkom ožujka 2024. kada igramo dvoboj s Crnom Gorom. Prije toga će nastupiti na SP-u.