KVALIFIKACIJE ZA EURO: Ne pomaže ni Savo, sigurni Portugal i Slovačka

Osim dvoboja Crne Gore i Litve, večeras od 21 sat završen je i preostali dio pretposljednjeg kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Njemačkoj.

Nogometaši Bosne i Hercegovine izgubili su u gostima od Luksemburga sa 4:1.

Bosanci su primili rani gol. Olesen je bio strijelac u 6. minuti. Momčad Save Miloševića nakon 30 minuta gubila je 2:0. Tada je Rodríguez pogodio jedanaesterac.

U drugom poluvremenu domaći preko Pereire u 56. minuti dolaze do 3:0. Gojković je smanjio na 3:1, a Rodriguez je postavio konačan rezultat.

Bosanci će za plasman na Europsko prvenstvo morati proći baraž Lige nacija. Luksemburg za Slovačkom zaostaje 5 bodova.

Portugal je u Lihtenštajnu slavio 2:0.

Portugalci nisu mogli okruniti apsolutnu dominaciju u prvom poluvremenu. Imali su čak 12 udaraca, ali samo dva prema golu.

Lihtenštajn je na kraju uspio izdržati prvih 45 minuta bez primljenog gola. Suparnički pogodak zabio je Cristiano Ronaldo u 47. minuti na dodavanje Jote. Potom je momčad Roberta Martíneza krenula s golovima.

Na 2:0 povisio je Joao Cancelo u 57. minuti. Gonzalo Ramos je u 82. minuti postigao pogodak za 3:0, ali je poništen. Na kraju je ostalo 2:0 za pobjedu Portugala.

Slovačka je pobjedom 4:2 protiv Islanda uz Portugalce osigurala EP.