LA LIGA: Ljuti Greenwood i Getafe s devet, Rayo siguran u gradskom dvoboju! (VIDEO)

Nogometaši Rayo Vallecana pobijedili su kao gosti Getafe s 2:0 na otvaranju 19. kola La Lige. Bila je to ujedno i prva utakmica španjolskog prvenstva u 2024. godini. Dvoboj momčadi iz predgrađa Madrida obilježila su i dva isključenja za domaćina.

Prvo poluvrijeme završilo je prednošću Raja. Imali su više šuteva i blagu prednost u posjedu.

Tek u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Cameljo je poveo. Getafe je prije toga ostao bez Latasa zbog dva žuta kartona.

Gosti su odmah na početku drugog poluvremena udvostručili vodstvo. Cameljo postiže drugi pogodak u 47. minuti. Tada se Mason Greenwood požalio sucu i u 50. minuti dobio čisti crveni karton.

Od tada se rezultat nije mijenjao. Obje momčadi su iz sredine ljestvice pa se 11. Rayo približio osmom Getafeu na tri boda zaostatka.