LA LIGA: Real nije štedio, ali ostao bez pobjede nad Betisom, Levante slavio na golu (VIDEO)

U posljednjem kolu španjolske La Lige novi prvak Real Madrid nije uspio ostvariti pobjedu nad imenjakom iz Betisa na Santiago Bernabeuu, jer je odigrao neriješeno 0-0.

Iako je domaćin igrao u cijelosti, iako ga čeka finale Lige prvaka, gosti su odoljeli.

Već u 9. minuti Tony Cross uputio je solidan udarac kao gol, ali je lopta otišla tik pored vratnice.

U 20. minuti uzvratio je William Jose, ali ni on nije bio dovoljno precizan.

Najbolju priliku na utakmici propustio je junak iz dvoboja Lige prvaka protiv Manchester Cityja Rodrigo, koji je promašio gol nakon što je lopta odbijena iz blizine.

U 58. minuti udarcem je pokušao i Karim Benzema, koji je naletio na loptu na rub kaznenog prostora, ali je i ovaj pokušaj prošao pored vratnice.

Francuz nije zatresao mrežu ni u 84. minuti kada je imao odličnu priliku nakon što mu je loptu poslao Vinicius Jr.

Iskusni Joaquin umalo je kaznio promašaje Kraljevskog kluba, ali je vrlo loše završio protunapad svoje momčadi u 87. minuti, kada mu je preostalo samo svladati Kurta iz neposredne blizine gdje je ostao potpuno sam.

Dobre prilike u produžecima imali su i Daniel Sebaljos i Benzema, no rezultat je ostao nepromijenjen.

Real je tako sezonu završio na prvom mjestu sa 86 bodova, dok je Betis na 5. mjestu sa 65.

Levante je slavio protiv Rayo Vallecana 4-2 u utakmici punoj golova na gostovanju.

Domaći su poveli golom Alvara Garcie u 19. minuti, ali je Gonzalo Malero sedam minuta kasnije izjednačio.

U završnici prvog poluvremena uslijedio je pravi šok za Rayo, jer su igrači Levantea s dva brza pogotka stigli do prednosti od 3-1.

Roger Marty zabio je u 44. minuti, a Malero je zabio svoj drugi pogodak u nadoknadi vremena.

Sergio Guardiola je smanjio iz jedanaesterca u 61. minuti, a konačan rezultat postavio je Koke u 76. minuti.

Levante iduće sezone neće biti član elitne momčadi, jer je jasno da će sezonu završiti kao predizbor na tablici.