LA LIGA: Vinicius rukom izjednačio za Real, gol Maksimovića (VIDEO)

Danas su završene dvije utakmice 21. kola španjolske La Lige, a pobjede su ostvarili Real Madrid i Osasuna.

Real je na Santiago Bernabeu svladao Alemriju 3:2, ali je to učinio na nedozvoljen način.

No, dvoboj će vjerojatno ostati u sjeni kontroverznih sudačkih odluka.

Gosti su najavili poraz nakon što su na poluvremenu vodili s 2:0. Ramazani je šokirao domaće navijače već u prvoj minuti, a Edgar Gonzalez udvostručio je vodstvo u završnici poluvremena pravim eurogolom.

U drugom poluvremenu do izražaja dolaze suci. Prvo je Bellingham prepolovio zaostatak u 57. minuti golom iz jedanaesterca, koji mu je i dosuđen, jer situacija ostaje sporna.

U 67. minuti Vinicius je golom rukom izjednačio, iako je nakon gledanja videa gol potvrđen jer je navodno postignut ramenom, kako je i sam Brazilac tvrdio.

Na kraju je preokret i pobjedu donio Dani Carvajal u devetoj minuti sudačke nadoknade.

Osasuna je kod kuće svladala Getafe rezultatom 3-2.

Gostima nije pomogao ni izjednačujući pogodak (2-2) Nemanje Maksimovića u 68. minuti. Srpski reprezentativac postigao je pogodak glavom nakon ubačaja Luisa Milhe iz kornera.

Domaći su na poluvremenu vodili 2:0 golovima Raula Garcije u devetoj i Ikera Munoza u 31. minuti, a samo četiri minute prije Maksimovića Borja Marojal je pogodio za prepolovljenje prednosti.

No, u 80. minuti Jesus Areso je ipak donio pobjedu domaćima i nije dopustio prokockati stečenu prednost.