4 C
Nedjelja, 4 prosinca, 2022

LIGA NACIJA: Talijani nakon preokreta bolji od Srbije

Odbojkašice Srbije izgubile su prvu utakmicu drugog turnira Lige nacija od Italije rezultatom 3:1 (21:25, 25:14, 25:15, 25:20).

Talijani su došli u najjačem sastavu, jer im je cilj plasirati se na završni turnir ovog natjecanja, dok je izbornik Daniela Santarelli odvela pomlađenu momčad u Brazil. Srbiji je ovo drugi poraz u Ligi nacija, a sada ima skor od tri pobjede i dva neuspjeha.

Srbija je dobro počela meč, povela u prvom setu u kojem je sačuvala prednost i povela 1:0. Međutim, velikog iznenađenja nije moglo biti. Talijani su preuzeli kontrolu nad mečom i u sljedeća dva seta dominantna igra došla je do preokreta. Srbija u te dvije dionice nije mogla uzeti više od 15 bodova.

U četvrtom setu bilo je nešto bolje s naše strane, ali nedovoljno da se izborimo za opstanak u ovom meču. Najefikasnije u sastavu Srbije bile su Ana Bjelica sa 17 i Katarina Lazović sa 13 poena. Sara Lozo upisala je sedam, a Maja Aleksić jednu manje. Talijanke je predvodila Paola Egona koja je ubacila do 23 poena, Alice Degradi imala je 16, a Chiara Boseti 12.