Liverpool se uvjerljivom pobjedom barem nakratko popeo na vrh, Salah i Gakpo po gol i asistenciju (VIDEO)

Nogometaši Liverpoola svladali su Brentford na gostovanju s 4-1 u 25. kolu Premier lige i tako barem nakratko preuzeli vodeću poziciju.

Jedini pogodak u prvom poluvremenu postigao je Darwin Nunez u 35. minuti, kada je lucidnim lobom u kontri svladao Marka Flickena.

Prednost je udvostručio Alexis McAllister u 55. minuti nakon ubačene lopte Salaha.

Tada se Salah upisao u listu strijelaca i u 68. minuti povisio na 3:0. Gakpo mu je spustio loptu koju je poslao vratar Keleher, a Egipćanin je iskoristio lijenu reakciju obrane, uspio si izboriti poziciju i postići pogodak.

Na 3-1 smanjio je Ivan Toni u 75. minuti, kada nije imao težak zadatak smjestiti loptu u mrežu nakon što se do njega odbila nakon obrane Kellehera.

Konačan rezultat postavio je Gakpo u 86. minuti, koji je – poput Salaha – danas uspio upisati i gol i asistenciju.

Liverpool je sada preuzeo vodeću poziciju sa 57 bodova, dva više od Arsenala, koji međutim trenutno igra svoj susret ovog kola i vodi 3-0 protiv Burnleya.

S druge strane, Brentford je na 14. poziciji na tabeli sa 25 osvojenih bodova.