Liverpulu šesta titula prvaka Evrope!

• Nogometaši Liverpula novi su pravci Evrope nakon što su u spektakularnom finalu na stadionu Vanda Metropolitano u Madridu savladali Totenhem rezultatom 2:0.

Utakmica nije mogla imati bolji početak pošto je Liverpul već u prvom napadu stigao do vodstva. Mane je centrirao u kaznenom prostoru, lopta je u ruku pogodila Musu Sisoka, a sudija Damir Skomina je u 25. sekundi meča bez imalo dvoje pokazao na penal za Liverpul.

Siguran s bijele tačke u 2. minuti bio je Mohamed Salah. Bio je to najbrže dosuđeni jedaneasterac u historiji finala Lige prvaka. Inače, najbrži gol je 2005. godine postigao Maldini, a njemu je za to bilo potrebno 50 sekundi.

Pitanje pobjednika riješeno je u 88. minuti kada je odbrana Totenhema loše reagirala. Matip je na kraju “bocnuo” loptu do Origija, koji je snažnim šutem savladao Lorisa za konačnih 2:0.

Liverpul je tako osvojio šesti naslov evropskog prvaka, prvi u posljednjih 12 godina. Klub s Enfilda najelitnije klupsko takmičenje osvajao je još 1977., 1978., 1981., 1984. i 2005. godine.