Ministar zdravstva i socijalne politike Anto Matić izjavio je nakon sjednice Vlade SBK da je Sindikat doktora i stomatologa obavijestio Vladu Srednjebosanskog kantona o stupanju u generalni štrajk. Oni su nama poslali prije dan ili dva dopis da će imati svoju sjednice da će oni tada ići u generalni štrajk. Kad na svojim tijelima donesu odluku o generalnom štrajku informirat će nas, a mi ćemo na idućoj sjednici Vlade postupiti sukladno uredbama i zakonskim propisima gdje se treba odrediti pregovarač s naše strane, koji bi trebao ići prema Ministarstvu privrede da se odredi miritelj, te da prolazimo proces mirenja izjavio je Matić nakon sjednice Vlade SBK. Dodao je kako će ukoliko mirenje ne uspije Vlada SBK zatražiti sudsko odlučivanje opravdanosti zahtjeva sindikata
The post Ljekari u SBK idu u generalni štrajk, Vlada pokreće proceduru mirenja appeared first on – Info portal Bugojno.




