3.8 C
Ponedjeljak, 5 prosinca, 2022

LN: Austrijski golman zaustavio Francuze, Hrvatska pobijedila (VIDEO)

U sklopu Lige nacija danas su u elitnom rangu odigrane utakmice skupine 1 u kojima je Hrvatska upisala pobjedu, dok je Austrija senzacionalno uspjela osvojiti bod protiv Francuza.

Austrijanci su dugo vodili u Beču, nakon pogotka Andreasa Weinmanna u 37. minuti.

Nakon toga na golu domaćina sjajno je bio vratar Austrije iz Beča Patrick Penz, pa je tek u 83. minuti Killian Mbape izjednačio.

Ni 11 udaraca više galskih pijetlova (16-5) nije pomoglo, prvenstveno jer je austrijski vratar bio sjajan.

Hrvatska reprezentacija bila je bolja od Danske na gostovanju u Kopenhagenu s minimalnih 1-0, a odlučujući pogodak djelo je Maria Pašalića u 69. minuti.

U ligi B ovog natjecanja odigrana je samo jedna utakmica, jer je utakmica Rusija-Island otkazana.

U njemu je Izrael bio bolji na gostovanju u Albaniji rezultatom 2-1.