LŠ: United van Europe, Benfica u sudačkoj nadoknadi do opstanka! (VIDEO)

Večeras su se u Ligi prvaka vodile vrlo važne borbe u skupinama A i D, a drame nije nedostajalo.

Bilo je jasno da je Bayern prvoplasirani u skupini A, ali sve ostalo je nepoznanica i moralo se riješiti u zadnjem kolu.

Manchester United nije iskoristio domaću utakmicu protiv Bayerna, koji nije imao natjecateljskog motiva, te je poražen s 1-0 i tako propustio europsko proljeće.

Bavarci su poveli u 71. minuti golom Kingsleya Comana, kada ga je Harry Kane proigrao dodavanjem dvojice protivničkih igrača, što je bilo dovoljno za pobjedu.

Kopenhagen je minimalnom pobjedom nad Galatasarayem u izravnoj borbi osigurao plasman u nokaut fazu, dok će turski predstavnik svoj europski put nastaviti u Europskoj ligi.

Odlučujući pogodak zabio je Lucas Lerager u 58. minuti na asistenciju Eliasa Akurija.

U skupini D vodile su se izravne borbe za prvo mjesto, odnosno za europsko proljeće i nastavak natjecanja u nokaut fazi Europske lige.

Interu je bila potrebna pobjeda na Giuseppe Meazzi nad Real Sociedadom da završi na vrhu ljestvice, ali utakmica je završila bez golova.

Salzburg je kod kuće poražen od Benfice s 3-1, a gol koji su primili u sudačkoj nadoknadi koštao ih je nastavka natjecanja u Europskoj ligi.

Već na poluvremenu gosti su vodili 2-0. Angel Di Maria doveo ih je u vodstvo u 32. minuti, a onda je iskusni Argentinac u sudačkoj nadoknadi asistirao za Rafu Silvu koji je povisio na 2:0.

Zaostatak je prepolovio mladi Luka Sučić u 57. minuti, nakon asistencije Oskara Gloha.

Ipak, Artur Cabral je u 3. minuti sudačke nadoknade vratio prednost od dva pogotka i tako Portugalcima donio ostanak u Europi i treće mjesto.