LŠ: Zvezda opet zakasnila, poraz od Leipziga (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde poraženi su od Leipziga u 4. kolu Lige prvaka 1:2 nakon odlične igre u drugom poluvremenu, ali i vrlo loše u prvih 45 minuta.

Gosti iz Njemačke su od početka jasno pokazali da žele što prije doći do pogotka. Uspostavili su visoki presing za koji Crvena zvezda nije imala rješenja i non-stop je bila na 30 metara od Glazerovog gola.

Lopta je nakon lošeg dodavanja na centar došla do Xavija Simmonsa koji je otvorio prostor prema golu i sa 15 metara matirao izraelskog vratara.

Od tog trenutka Crvena zvezda se malo oslobodila i postala hrabra. Počeli su dobivati ​​duele na sredini terena i stvorili nekoliko mogućih situacija pred golom gostiju, ali bez konkretnog udarca.

S druge strane, Leipzig je čekao svoju situaciju da postigne gol iz ukradenih lopti i brzih tranzicija, a preko Šeška su se u dva navrata uspjeli približiti.

Kada se mislilo da će se na odmor otići s 0:1, viđene su dvije velike šanse na obje strane.

Prvo je Rodić kardinalno pogriješio i poskliznuo se, pa je Openda izbio sam pred Glazera. Odmah se vidjelo da je neodlučan, htio je driblati vratara Zvezde, što je ovaj iskoristio i oteo mu živu loptu. U protunapadu veliku priliku ima Bukari i nevjerojatno je što je promašio s pet metara. Pomoćni sudac je nakon toga podigao zastavicu za ofsajd, no naknadno se na snimci čini da se vrlo vjerojatno nije ni radilo o nedopuštenoj situaciji.

Početkom drugog poluvremena Bahar je izveo Mijailovića i Krasu koji su imali žute kartone, a u igru ​​su ušli Nedeljković i Endiaje.

A upravo je Endiaje imao fenomenalnu priliku odmah na početku, kada je bio potpuno sam u šesnaestercu, ali je iz neshvatljivog razloga odlučio driblingom pored drugog stopera umjesto da puca.

Bilo je to vrlo živo u početku drugog poluvremena jer je Crvena zvezda ušla puno hrabrije, ali to je Leipzigu ostavilo prostora za kontre. Najprije je Šeško iz udarca s 20-ak metara pogodio vratnicu, a onda je Openda nakon ubačaja dobro skrenuo loptu, no Glazer je obranio.

Ušlo se u mirniji dio utakmice u kojem je Zvezda bila bolja. Bahar je promijenio, a najbolju priliku imao je Olajinka u 70. minuti, ali je vratar gostiju obranio.

Zvezda je napadala, stvarala obruč oko gola Leipziga, a onda je Openda iz kontre slomio Rodića i snažnim udarcem povisio na 0:2.

Ipak, Zvezda se nije predavala. Nakon kornera Kanga je ubacio, nitko nije zahvatio loptu u gužvi u šesnaestercu i ona je ušla u gol za 1:2 i novu energiju na tribinama.

Crvena zvezda je svim silama napadala za izjednačenje, au 92. minuti Olajinka je bila u sjajnoj šansi, ali je vratar Leipziga Glaswegian obranio udarac koji je išao pored gola. Na kraju samo 1:2 za goste.