LUDILO NA MARACANI: Fluminense osvojio prvi Copa Libertadores u povijesti! (VIDEO)

U finalu Copa Libertadores Fluminense je nakon produžetaka svladao Boca Juniors rezultatom 2:1.

Ovo je brazilskom klubu prvi naslov u najjačem klupskom natjecanju Južne Amerike.

Poveo je Fluminense nakon prvog poluvremena, a strijelac je bio Argentinac Cano.

U drugom poluvremenu sjajni Argentinac napada i preko Advincule dolazi do izjednačenja u 72. minuti.

Fluminense je propustio veliku priliku na kraju regularnog vremena za pobjedu, te je ušlo u dodatnih 30 minuta.

Tamo je brazilska momčad zabila u 99. minuti, a strijelac je bio John Kennedy. Nije se štedio u proslavi pogotka i popeo se na tribinu s navijačima svoje momčadi, no kako je dobio žuti karton, dobio je drugi i Fluminense je ostao s 10 igrača.

No ne zadugo, Fabra je nakon meteža na terenu ošamario Nina i dobio crveni karton, pa je Boca izgubila i tu prednost.

Iako su napadali u drugih 15 minuta, nisu uspjeli pronaći gol i Fluminense je osvojio povijesni naslov.