24 C
Nedjelja, 26 lipnja, 2022

Ludnica u Londonu i Dortmundu: Chelsea stigao 4:1, Dortmund u drami bolji od Intera

Ludu utakmicu četvrtog kola Lige prvaka odigrali su Chelsea i Ajax u Londonu – završilo je 4:4 nakon što je Ajax vodio 4:1.

Ajax je poveo već u drugoj minuti autogolom Tammyja Abrahama, ali već u petoj je izjednačio Jorginho. Nakon toga jeQuincy Promes vratio Ajax u vodstvo u 20. minuti, pa je uslijedio rijetko viđen gol za 3:1. u 35. minuti: Ziyech je sjajno izveo slobodnjak, lopta je pogodila vratnicu, odbila seuArrizabalaginu glavu i završila u mreži, prenosi Gol.

Donny van de Beek zabio je za 4:1 u 55. minuti. Azpilicueta je u 63. smanjio na 3:2, pa je uslijedila nevjerojatna scena pet minuta kasnije – Ajax je u istom napadu ostao bez dva igrača! Blind je dobio drugi žuti zbog prekršaja u kontri, ali sudac je pustio prednost, pa je u nastavku akcije Veltmantakođer dobio drugi žuti zbog igranja rukom, a Chelsea je pritom dobio i penal.

Jorginho je još jednom bio precizan, a Reece James u 74. postavio je konačan rezultat. Chelsea je zamalo napravio potpuni preokret, ali VAR je poništio gol Azpilicueteza 5:4 zbog igranja rukom.

Dortmund je na svom stadionu pobijedio Inter 3:2. Milanski klub je vodio 0:2, no čudesna Borussija odigrala je odlično.

Za tri boda i ludilo na tribinama zabio je Hakimi koji je odigrao utakmicu karijere i upisao dva gola. Dortmund se pobjedom približio na bod do prve Barcelone, Inter je treći s četiri boda, a Slavija je na dva.