32.7 C
Ponedjeljak, 27 lipnja, 2022

LUDNICA U ZAGREBU/ Dinamo do 93. minute imao 3:1, na kraju je Šahtar izvukao remi

Zagrebački Dinamo ispustio je veoma važnu pobjedu nad Šahtarom odigravši 3:3 u okviru grupe C.

Bila je to rezultatska klackalica. Prvi je u vodstvo došao Šahtar preko Patricka u 13. minuti, “modri” su golovima Petkovića u 25, Ivanušeca u 83. i Ademija u 89. minuti stigli do skoro nedostižnih 3:1, ali onda se ponovo budi ukrajinski tim, te samo za par minuta stvari vraća na početak. Morales postiže gol za 3:2 u četvrtoj minuti sudijske nadoknade, a u 98. minuti sudac svira penal za Šahtar. Siguran sa bijele tačke je Tete koji postavlja konačnih 3:3.

Oba tima su utakmicu završila sa po deset igrača zbog crvenih kartona koje su dobili  Moro u Dinamu i Marlos u Šahtaru.

Nakon četiri odigrana kola Dinamo i Šahtar imaju po 5 osvojenih bodova. Prvi na tabeli je Manchester City koji je večeras remizirao sa Atalantom. Bilo je 1:1, što je dovoljno da se ekipa Pepa Guardiole plasira u osminu finala Lige prvaka.

Crvena zvezda je u Beogradu doživjela visok poraz od Tottenhama. Bilo je 4:0 za londonski tim, a briljirao je Son sa dva postignuta gola. Pridružili su mu se sa pojednim Lo Celso i Eirksen.