Luka Gučanin Gazibarić iz Nove Bile državni prvak BiH u K1!

Završen je prvi dio Državnog prvenstva BiH u kickboxu (K1 i Light contactu koji se održao 09.03.2024. godine (subota) na Palama.

Kickbox klub Vitez je nastupio ukupno sa 5 boraca, i osvojili su 4 medalje (dva zlata i dvije bronce.)

Luka Gučanin Gazibarić iz Nove Bile u disciplini K1 do -81kg je bio dominantan!

U polufinalnoj borbi sam pobjedio knock out-om u prvoj rundi. Nakon samo minut od početka borbe osjetio sam nadmoć nad suparnikom i odradio sam nekoliko kombinacija koje smo uvježbavali na treningu. Pobijedio sam konck out-om. U finalu sam radio sa Vuačenović Jovanom, momak koji ima već nekoliko profesionalni borbi. Izuzetno spreman i dobar momak.

Razgovarao sam s trenerom prije finala o njegovim “manama” i dogovorili kako da uđem u borbu. Naravno, tako sam i napravio. Nisam mu dozvolio da on “vodi” tijek borbe kao što to inače radi. Bio sam baš fokusiran i radio sve onako kako je i bio plan. Pobijedio sam! Neizmjerna sreća je postati prvak svoje države! Čestitam i svojim suborcima iz kluba na medaljama i jako dobrim borbama. I naravno hvala našem treneru Mariju Jukiću na svemu sto je uradio za nas, prenosi novabila.info

luka gučanin gazibarić iz nove bile državni prvak bih u k1!