Maccabi demoliran u Areni: Maestralni Partizan nakon preokreta stigao do trijumfa

Košarkaši Partizana u 21. kolu Eurolige pobijedili su ekipu Maccabija rezultatom 88:79.

Maccabi je strahovito ušao u utakmicu, igrali su agresivno u obrani i bili nepogrešivi u napadu, napravili su seriju 16:0. Niebo, Braun i Sorkin poveli su svoju momčad, a Željko Obradović je u prvom dijelu ekspresno tražio drugi time-out.

Kaboklo je postigao prve poene u susretu za Partizan tricom, a Douzer je zatim ubacio dvicu. Ipak, sve je išlo u koš u ovom periodu igre, a rezultat na kraju prvog dijela bio je 29:11.

Početkom druge četvrtine ista priča, Maccabi je nastavio s odličnom igrom, suci sviraju Douzeru iako mu je lopta bila izbačena, a onda Partizan prima tricu za 11:32. Nanelli je uspio pogoditi tricu, a raspoloženi Dowzer upisao je nove poene za crno-bijele. Domaći su uspjeli smanjiti razliku, ali je Blatt sjajno pucao i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 36:52 u korist Maccabija.

No, s potpuno novom energijom u drugom poluvremenu crno-bijeli predvođeni Nanellijem odigrali su fantastično, približivši se na pet razlike. U nastavku je Maccabi izgubio loptu, a crno-bijeli su pogodili trojku i prišli na dva poena, a onda je Nanelli opet poenima izjednačio na 64:64.

Potom je Partizan poveo košem Ledeja uz faul, a na kraju treće dionice rezultat je bio 67:67. Crno-bijeli su uspjeli potpuno preokrenuti meč u svoju korist, poveli su, a Jaramz je pogodio za plus 6. Crno-bijeli su napravili fantastičan posao, uspjeli su održati prednost i na kraju slaviti s rezultatom 88:79.