MANCHESTER CITY SVJETSKI PRVAK: Marcelo i ekipa nemaju šanse, Alvarez se specijalizirao za svjetska prvenstva (VIDEO)

Nogometaši Manchester Cityja osvojili su Svjetsko klupsko prvenstvo, svladavši u finalu uvjerljivih 4-0 nad brazilskim Fluminenseom.

No, prekaljeni nogometaši poput Marcela, Felipea Mela i Gansa nisu bili dovoljni za naslov svjetskog prvaka.

Igrač utakmice svakako je Julián Alvarez koji je postigao prvi i posljednji gol, uz jednu asistenciju. Argentinac se specijalizirao za Svjetsko prvenstvo, nakon što je u Kataru bio jedan od najzaslužnijih za osvajanje naslova svjetskog prvaka za svoju zemlju.

On je već u prvoj minuti doveo Građane u prednost, da bi Ninju u 27. minuti autogolom povećao prednost nad suparnikom koja je ostala na snazi ​​do poluvremena.

U 72. minuti za 3:0 zabio je Phil Foden na asistenciju Alvareza, koji je potom u 88. minuti postavio konačan rezultat.

Ovo je posljednji put da se svjetski prvak u klupskom nogometu odlučuje na ovakav način, budući da će se ubuduće, kao i reprezentativni pandan, održavati svake četiri godine, uz sudjelovanje mnogo više klubova.