Mega je izgubila bez najiskusnijih igrača u Podgorici

Košarkaši Mege poraženi su na gostovanju kod Studentskog centra rezultatom 89-82 u 10. kolu regionalne ABA lige.

Mlada reprezentacija Srbije bila je znatno oslabljena u ovom susretu, budući da je nastupila bez Uroša Plavšića i Nikole Jankovića, dvojice centara i ujedno jedinih igrača s malo više iskustva u momčadi. Osjetio se njihov izostanak pod koševima, jer su domaći u ovoj utakmici imali čak 12 skokova više.

I pored toga, košarkaši Mege su se odlično držali. Crnogorski predstavnik je nakon neizvjesne prve četvrtine stekao konstantniju prednost koja je na kraju poluvremena došla do +10, kada su vodili 46-36.

Momčad trenera Baraća u trećem dijelu postupno je smanjivala razliku pa je na kraju ovog dijela uspjela povesti sa 60-59, budući da je četvrtinu dobila s 11 koševa prednosti. Međutim, Mega nije izdržala do kraja. SC je opet došao do dvoznamenkastog vodstva, nakon čega nije bilo povratka, iako su gosti na kraju zaprijetili. Hitrina mladih bekova koštala je goste neizvjesnije završnice.

Aubrey Dawkins i Kenan Kamenjas (8 skokova) bili su najučinkovitiji na utakmici sa po 14 poena, jedini dvoznamenkasti strijelci u pobjedničkoj momčadi.

U srpskoj momčadi najviše su se istaknuli Nikola Topić s 12 poena, 4 asistencije i 2 skoka te Andrija Jelavić s 10 poena i 3 skoka.