NA PROGRAM DERBI: Krasou minuta u sudačkoj nadoknadi, majstorija Alera za finale! (VIDEO)

obala slonovačeobala slonovače

Nogometaši Obale Bjelokosti pred svojim će navijačima igrati za naslov prvaka Afrike. Večeras su svladali DR Kongo 1:0 u drugom susretu polufinala Afričkog kupa nacija. Nije bilo lako, ali presudio je pogodak napadača Borussije Dortmund.

Kongo je postigao pogodak na isteku 10. minute. Taj pogodak Bakambua poništen je zbog prethodnog prekršaja.

Slonovi su tada najbolju priliku imali u 18. minuti. Adingra je pucao pored stative.

Do poluvremena obje su strane imale prilike. Jednu je promašila Visa, a zatim Aller i Cassie s druge strane.

Obala Bjelokosti je povela. U 65. minuti zabija prva zvijezda momčadi Sebastian Aller. Uhvatio je loptu koja se odbila i prevarila suparničkog čuvara mreže.

Ispostavilo bi se da je to bio pobjednički gol. Do sada su osvojili dva trofeja CAN-a. U finalu će igrati s Nigerijom, Nigerijci igraju za 4. naslov u Africi. Nigerijci su ih u skupini slavili s 1:0.