NADOMAK EP NAKON 23 GODINE: Srbija svladala Crnu Goru, Mitrović nastavio niz golova! (VIDEO)

Nogometna reprezentacija Srbije svladala je na Maracani Crnu Goru s 3-1 u 8. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo pa je nakon 23 godine vrlo blizu plasmana na najveću smotru europskog nogometa.

Sada bi trebalo pravo čudo da nas Crnogorci prestignu na drugom mjestu, iako je teoretski i takva situacija moguća. Za to bi naša selekcija morala izgubiti zaostalu utakmicu protiv Bugara, a da Sokoli slave i protiv Mađara i protiv Litavaca.

Naši reprezentativci zaprijetili su već u 3. minuti preko Aleksandra Mitrovića. Nakon akcije po desnoj strani, Živković je ubacio do našeg najboljeg strijelca, ali je ipak iz blizine glavom pogodio gol.

Ipak, nije se dugo čekalo na njegov cilj. U 9. minuti nakon ubačaja Saše Lukića krenuo je u prodor, lako dobio duel s jednim protivničkim igračem, a drugog je vanjskim dijelom kopačke poslao pored drugog i pogodio malu mrežicu za 1-0. prednost.

Naš napadač bio je vrlo raspoložen za igru ​​u uvodnoj fazi, a tri minute nakon primljenog pogotka ponovno je lako izborio poziciju za sebe, ali nije dovoljno snažno pucao iz velike udaljenosti.

Srpska selekcija dominirala je u tim trenucima, au 26. minuti zamalo je udvostručila svoje vodstvo. Tadić je odlično ugledao Živkovića koji je ostao sam na desnoj strani, ali je pucao pored daljnje vratnice.

Prvu ozbiljniju priliku Crnogorci su imali nakon kornera u 34. minuti, ali je Tući glavom šutirao pored gola. No, bili su to trenuci gostiju koji su u 36. minuti uspjeli izjednačiti. U kontranapadu Marušić je svladao Stevana Jovetića koji je snažnim udarcem matirao Vanju Milinković-Savić za 1-1.

U završnici poluvremena srpski su nogometaši ponovno krenuli ofanzivnije, ali su tek u 42. minuti uspjeli izboriti prvi korner koji nije izazvao veću opasnost.

U pojedinim trenucima poluvremena, kao i pri izlasku s terena na kraju prvog poluvremena, publika je nezadovoljna igrom srpske reprezentacije izviždala trenera Stojkovića i momčad.

Od početka drugog poluvremena Stojković je pokušao pojačati ofenzivu uvođenjem Filipa Kostića i Sergeja Milinković-Savića, umjesto Mladenovića i Ilića.

Srbija je imala inicijativu, ali dugo bez konkretnih prilika u prvoj fazi drugog dijela igre. U 60. minuti opet je moglo biti kažnjeno u kontranapadu, ali Vanja Milinković-Savić spašava domaće. Momčadi dugo nisu imale rješenja kako zatresti mrežu s obje strane, a najviše što su uspjele bilo je doći do udarca iz kuta.

Prva velika prilika za našu reprezentaciju viđena je u 64. minuti, ali ju je propustio Sergej Milinković-Savić zbog odlične obrane vratara Mijatovića. No, kao da je tada pokrenuta naša reprezentacija. Ubrzo je Tadić uputio udarac prema golu, doduše prilično neprecizan, a potom je pokušao i glavom preko gola nakon ubačaja Kostića, ali ovaj put je bio puno bliži.

Konačno je prednost vraćena u 74. minuti drugim golom Mitrovića! Ovaj put je na našem rekorderu ostalo samo da nakon uigrane akcije u kojoj su sudjelovali Lukić i Tadić smjesti loptu u mrežu.

Ubrzo nakon duge povratne lopte Kostića iz šesnaesterca pokušao je i Sergej Milinković-Savić, ali nedovoljno. No, samo četiri minute nakon našeg drugog pogotka Mitrović je uzvratio asistencijom Tadiću koji je s ruba šesnaesterca povisio na 3-1!

Vidljivo nervozni gostujući igrači pokušavali su stići do gola, ali daleko od toga da su bili blizu. Opasno po njihov gol bilo je i na početku sudijske nadoknade, kada je Tadić pokušao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, ali je lopta završila pored gola.

Srbiju još čeka gostovanje kod Bugara u zadnjem kolu 19. studenog i tamo bi nam trebao maksimalni bod, ako Crnogorci u 9. kolu svladaju Litvance kod kuće. Ne dogodi li se to, posljednja utakmica naše reprezentacije proći će u slavljeničkom ozračju.