NE MJERE STATI: Rekordno poluvrijeme i pobjeda Partizana u Kaunasu!

Košarkaši Partizana upisali su osmu pobjedu u 14. kolu Eurolige. Večeras su u gostima pobijedili Žalgiris rezultatom 93:85. Odigrali su rekordno prvo poluvrijeme, a onda su u drugom potvrdili trijumf prije utakmice protiv Budućnosti u Abaligi.

Ovo gostovanje crno-beli su započeli sa petorkom Doužer, Panter, Smailagić, Ledej i Kaboklo. Žalgiris je počeo s Evansom, Gedraitisom, Ulanovasom, Schmidtsom i Hayesom.

Partizan je utakmicu otvorio serijom 5:0 i bio bodovno dobar. Do 9:2 došli su golom Smailagića. Na polovici četvrtine bilo je +10 za crno-bijele (13:3). Žalgiris je u 5 minuta prve trećine imao samo 6 poena. Litvanci su se uspjeli konsolidirati i približiti na 12:16, no Naneli je uzvratio tricom. Do kraja četvrtine Litvanci su stigli na -3 (19:22). Partizan je to odbio serijom 5:0 za 27:19. Na kraju, crno-bijeli su u prvoj trećini postigli skoro 30 poena.

Balša Koprivica otvara drugu četvrtinu poenima za 21:31. Momčad Željka Obradovića bodovno je bolje ušla u taj dio susreta. Do maksimalnih +16 (40:24) došli su nakon trice Pantera i već rano prešli toliko poena. Nakon Hollinsove trice Žalgiris je smanjio razliku na jednoznamenkastu 35:44. Raspoloženi Panter je to demantovao košem za dva, a Partizan je vratio ugodnih +15 (50:35). Gosti iz Beograda nakon 20 minuta igre vode 58:44. Zahvaljujući manjem broju pokušaja za tri poena i boljem postotku za dva poena.

Prednjače Panther sa 16 i Dowzer s 12 poena. Na drugoj strani istaknuo se Evans s 12 poena.

Kapiten Partizana otvorio je drugo poluvrijeme s dva bacanja. Prvi koš za Litvance u drugom dijelu postigao je Evans, a Žalgiris je stigao na -6 (58:64). Napad rivala odbio je Zack Leday s dva bacanja, a crno-bijeli su serijom 10:0 stigli na +14 (72:58). Taj je niz prekinuo Kevarius Hayes. I u tom razdoblju Žalgiris se pokušavao približiti Partizanu, ali neuspješno. Gosti iz Beograda vodili su +12 (76:64) pred posljednji dio igre.

Nanelli otvara četvrtu četvrtinu košem. Odmah je uzvratio Keenan Evans trojkom. Crno-bijeli su nastavili održavati dvocifrenu prednost. Nanelli je potom pogodio tricu za 1:40 (93:79). Potom je Žalgisir sa 6:0 otišao na -8 (85:93), ali to je bio i konačan rezultat.

Kod pobjednika najbolji je bio Panther s 22 poena uz 16 Douzera.

U momčadi Žalgirisa nisu bila dovoljna 33 poena Evansa i 18 Schmitsa.

U narednom euroligaškom meču crno-bijeli će u utorak od 21 sat igrati protiv Valencije.

Žalgiris-Partizan 85:93 (21:29, 23:29, 20:18, 21:17)