Sestre Katarina (32) i Natalija (30) Živković poginule su juče kada je na njih naletio voz na neobilježenom pružnom prelazu kod Lapova.
Do tragedije je došlo juče oko 17 časova kada je na sestre naletio putnički voz koji saobraća na liniji Zemun-Niš i to na mračnoj dionici pruge koju mještani koriste svakodnevno kako ne bi morali da kruže i dođu do varoši.
One su pješke prelazile prugu kada je na njih naletjela kompozicija.
Sestre su navodno krenule u Udruženje za pomoć osobama sa invaliditetom „Zora“ Lapovo, kako bi se družile sa ostalim članovima.
Prijatelji su neutješni, kažu da su one bile kao dva anđela i da su bile veoma drage i mile.
„Dvije sestre, dvije divne duše. Nema riječi i utjehe ovoj boli. Saučešće porodici, i prijateljima.“
„Prema informaciji dobijenoj u 18:18 časova, u 17.50 časova primljena dojava, da je u Lapovu, na pruzi, voz udario i usmrtio dvije osobe i da je potrebno izvlačenje jedne stradale osobe ispod voza. Stizanjem na lice mjesta u 17:58 časova, pripadnici VSJ Batočina, 3 vatrogasca-spasioca sa vozilom pristupili su izvlačenju smrtno stradalog lica. Intervencija izvlačenja smrtno stradalog lica na pruzi u Lapovu, završena u 18:42 časova“, objavljeno je juče nakon nesreće, prenosi Telegraf.
BONUS VIDEO:
„NEMA RIJEČI I UTJEHE OVOJ BOLI…“ Ovo su dvije sestre Živković koje su poginule kad ih je pregazio voz kod Lapova appeared first on Aloonline.ba.