Nemoćna zvezda: Real razbio crveno-bele u Areni!

U 15. kolu Eurolige košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od Real Madrida rezultatom 58:72.

Crveno-bijeli su dobro ušli u meč, pogađali su Lazić, Hanga i Mitrović i srpski klub je poveo. Zvezda je imala prednost 11:5, ali onda nakon time-outa tri trojke Madriđana. Na kraju prvog dijela rezultat je bio 20:20.

U drugom dijelu sasvim druga priča, Real je pojačao gas i napravio veću prednost. Deset brzih poena postigao je francuski centar Poirier. S druge strane, Zvezdu je na životu držao Teodosić koji je u drugoj četvrtini postigao 11 od 13 Zvezdinih poena. Potpuna kontrola utakmice do kraja prvog poluvremena, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 34:45 u korist gostujuće ekipe. U

Lagana serija gostiju 4:0 za bijeg na 49:34, no Zvezda je odgovorila tricom Hangea i polaganjem Lazića.

Jago i Hanga prethodno su promašili dvije otvorene trice. U drugom poluvremenu Real je pokazao zašto je prvak Europe. Otišli su lagano na plus 15 i bez problema sačuvali tu prednost. Na kraju treće dionice rezultat je bio 45:61.

U posljednjem dijelu, u nešto sporijem ritmu Reala, Zvezda nije uspjela iskoristiti najlošiji period igre suparnika. Nedović je pogodio tricu, ali je u sljedećem pokušaju promašio cijeli obruč. Ipak, u sporom ritmu ponajviše Hezonjinom zaslugom Real je zadržao prednost i rezultat na kraju utakmice bio je 58:72.