Nigerijci morali na bijelu točku, Ihenacho za finale! (VIDEO)

Nigerijski nogometaši prvi su finalisti Afričkog kupa nacija. Nakon velikog preokreta pred kraj utakmice uspjeli su izbaciti Južnu Afriku na penale. Utakmica je nakon 90. minute završila 1:1.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova. Posjed lopte bio je u nogama Južnoafrikanaca.

Obje ekipe pucale su po 4 puta prema protivničkom golu. Relativno slabiji suparnik imao je više udaraca u okvir 3:2.

Nigerijci su uspjeli povesti u utakmici. Trast Ekong je u 67. minuti realizirao penal.

Pred kraj utakmice dogodio se nevjerojatan preokret. Pogodak Victora Osimena je poništen. Nažalost za Nigeriju, promašili su jedanaesterac Mokoene u 90. minuti. Tako je izborio produžetke.

Prvih 15 od dodatnih 30 minuta proteklo je bez pogodaka. Nigerija je jedva imala loptu u svojim nogama, ali je poslala dva udarca u okvir gola. Sredinom druge utakmice igrač Južne Afrike je isključen, a Nigerijci nisu iskoristili slobodan udarac. Pucali su ravno u vratara Williamsa.

Potom se igralo penali.

Na kraju su Magopa i Mokoena bili neprecizni za Južnu Afriku. U nigerijskom timu Aian je promašio, a Ihenacho je prošao u finale. Nigerijci će za naslov igrati protiv pobjednika Obala Bjelokosti – DR Kongo.