NIGERIJCI PREKINULI NIZ UNITEDA: Iwobi šokirao Old Trafford u 97. minuti (VIDEO)

Nogometaši Manchester Uniteda prekinuli su niz od devet utakmica bez poraza pošto su na Old Traffordu izgubili od Fulhama rezultatom 2-1 u 26. kolu Premier lige.

Ujedno, poraz je doživljen na najteži mogući način, golom Alexa Iwobija u sedmoj minuti sudačke nadoknade, kada je nakon jedne polukontre pogodio kut gola Andre Onane koji je ostao “ukopan” u golu. mjesto.

Prethodno su gosti poveli, nakon mirovanja mreža u prvom poluvremenu, golom Kelvina Besija u 65. minuti. Nakon kornera najbolje se snašao u gužvi koja je nastala u šesnaestercu i zakucao loptu Onani između ruku pod gredu.

Izjednačio je Harry Maguire u 89. minuti, kada se nakon odbijanja našao na pravom mjestu, jer je vratar Leno zaustavio pokušaj Bruna Fernandesa.

No, umjesto da nalet iskoristi za još jednu pobjedu, uslijedio je najveći šok i United je ostao bez ijednog boda.

Aston Villa je na Villa Parku pobijedila Nottingham Forest 4-2.

Strijelci u prvom poluvremenu za domaćina bili su Watkins u 4. minuti, te Douglas Costa u 29. i 31. minuti, dok je Niakate u 5. minuti nadoknade vremena smanjio na 3-1.

Potom je u 48. minuti Gibbs-White pogodio za 3-2, ali je Leon Bailey u 61. minuti postavio konačan rezultat.

Brighton je kod kuće remizirao s Evertonom, a utakmica je završila 1-1.

Brentveit je doveo goste u vodstvo u 73. minuti, ali je Lewis Dunk u petoj minuti sudačke nadoknade spasio bod.

Crystal Palace je bio bolji od Burnleya 3:0, a svi su golovi postignuti u drugom poluvremenu.

Richards je bio precizan u 68. minuti, Ayu je četiri minute kasnije udvostručio prednost, a konačan rezultat postavio je Mateta u 77. minuti iz jedanaesterca.