4 C
Nedjelja, 4 prosinca, 2022

NIJE ZA STARO ŽELJEZO: Čilić u polufinalu Roland Garrosa nakon drame

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale Roland Garrosa, nakon pobjede nad sedmim tenisačem svijeta Andrejem Rubljovim sa 3-2, po setovima 7:5, 3:6, 4:6, 6:3 i 6 : 7 (2-10) .

U prvom setu odlučio je break Rusa u pretposljednjem gemu, nakon čega je na svoj servis bez izgubljenog poena poveo 1-0.

U drugom setu prekid Hrvata bio je ključan već na startu, kada je poveo s 2:0 u gemovima, a potom zadržao tu prednost i izjednačio na 1-1 u setovima.

U trećem dijelu Rubljov se izvukao u petom gemu, kada je spasio dvije brejk lopte protivniku, ali ne i u sedmom, kada je Čilić iskoristio prvu od dvije prilike i oduzeo servis protivniku i tako poveo sa 4- 3 i svakako privođenje meča kraju.

Nije bilo puno drugačije ni u 4. setu. Još jednom se odlučio na jedan brejk, a ovoga puta ga je napravio ovogodišnji pobjednik Serbia Opena, povevši tako 5-3, a onda je sigurno završio set.

Samo u odlučujućem setu nije bilo brejkova, pa je najpoštenije bilo da se pobjednik odluči u super tiebreaku, gdje je Čilić dominirao osvojivši 4 mini-brejka i ne dopustivši ni jedan protivniku i tako izborio polufinale Grand Slam u Parizu prvi put u karijeri.iako već dugo nije bio na vrhuncu.

Zenica domaćin ženskoj odbojkaškoj reprezentaciji BiH

Do sada je igrao finale na Australian Openu 2018. i Wimbledonu godinu dana ranije, dok je trofej podigao i na US Openu 2014. godine.

Sada, kada je to malo tko očekivao, ostvario je najbolji rezultat na Roland Garrosu, a imat će solidne šanse biti još bolji.

U polufinalu će igrati protiv pobjednika večerašnjeg meča skandinavskog okršaja između osmog tenisača svijeta Norvežanina Caspera Rudda i mladog Danca Holgera Runea.