NIŠTA OD NOVOG SKALPA: Božić potpuno stao, Bubućnost slavila u Zadru!

Košarkaši Budućnosti svladali su Zadar na gostovanju 67:57 u dvoboju 14. kola ABA lige. Cijela utakmica bila je neizvjesna do kraja. Zadar nakon trijumfa protiv Partizana nije uspio upisati još jednu veliku pobjedu.

Podgoričani su bolje ušli u meč. Imali su 10:5, ali Zadar je prvi dio završio s +1 (15:14).

Druga momčad također je bila bodovno slaba i teška u prvom poluvremenu. Budućnost je držala plus od uglavnom 5 bodova. Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom momčadi Andreja Žakelja 35:31.

Obje ekipe ukupno su pogodile sedam trica. Kod Budućnosti briljirao je Novajlija Tanasković s 14 poena. U redovima Zadra nakon 20 minuta najefikasniji je bio Jambrović sa 7 poena, dok je Luka Božić imao samo 2 koša.

Rovovska bitka nastavila se i u trećoj četvrtini. Obje strane su ubacile po 45 koševa uoči posljednje dionice dvoboja. Prvih 5 minuta četvrte četvrtine također je prošlo neriješeno. Crnogorski tim se dvije minute prije kraja odlijepio na +5 mini-serijom 6:0 Ferrela i Makundua.

Budućnost je na kraju pobijedila dvoznamenkastim brojem.

Predvodio ih je Yogi Ferrell s 15 poena. U momčadi Zadra Mazalin je imao 13 poena, a Luka Božić samo četiri.