-14.3 C
Utorak, 25 siječnja, 2022
Još

Juniorke BiH bolje od Bugarki u drugom prijateljskom susretu

Ženska nogometna juniorska U-19 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas Bugarsku sa 3:1 (1:0) u prijateljskom meču odigranom u Trening centru Nogometnog saveza BiH u Zenici.

Bh. tim je do prednosti došao u 13. minuti. Ajla Zukić je ušla u protivnički šesnaesterac, zaobišla i golmanicu Bugarske i pogodila za 1:0.

- Oglašavanje -

Gošće su izjednačile u 48. minuti nakon preciznog udarca Dimitre Ivanove iz slobodnog udarca sa lijeve strane.

Zukić u 52. pogađa stativu, a lopta se odbija do Sofije Krajšumović koja je precizna za 2:1.

Konačan rezultat postavila je Elma Husić u 65. minuti. Sajra Fejzić je prošla po desnoj strani i odigrala povratnu loptu, a Husić natrčava i sa desetak metara pogađa mrežu.

Tokom cijele utakmice reprezentacija BiH je imala inicijativu i pored tri gola stvorila je još prilika, dok su protivnice osim gola iz prekida samo jednom zaprijetile.

Nakon utakmice selektor Dragan Jevtić je kazao da je zadovoljan igrom bh. tima u ovom dvomeču.

– U odnosu na prvi susret danas smo prikazali nešto bolju igru, naročito prema naprijed, a možemo biti zadovoljni i realizacijom iako smo ponovo propustili dosta prilika. Cilj nam je da ova ekipa napreduje iz utakmice u utakmicu. Imamo kvalitet, a nadam se da ćemo biti još bolji kad budemo kompletni i da ćemo spremni ući u kvalifikacije – kazao je Jevtić.

Ovo je bila druga prijateljska utakmica ovih selekcija u Trening kampu, a u prvom odigranom prije dva dana rezultat je bio neriješen 2:2, saopšteno je iz Nogometnog saveza BiH.