-3.4 C
Četvrtak, 27 siječnja, 2022
Još

Nogomet -Juniorke BiH u prvom prijateljskom meču odigrale neriješeno s Bugarskom

Prvi od dva prijateljska meča koje će ženske juniorske nogometne selekcije Bosne i Hercegovine i Bugarske (U-19) odigrati u Trening centru Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine u Zenici, završio je neriješenim rezultatom 2:2 (2:2).

Gošće su vodile s 2:0, ali su bh. nogometašice brzo anulirale zaostatak. Bugarke su već u 3. minuti došle u vodstvo od 1:0 preko Dimitre Ivanove, koja je sa desetak metara savladala bh. golmanicu Indiru Faković, a u 9. minuti Aleksandra Yaneva povisila je na 2:0.

- Oglašavanje -

Domaće su nogometašice iz slobodnog udarca sa oko 20 metara u 15. minuti smanjile na 1:2, a strijelac je bila Elma Husić. Snažnim i preciznim šutem sa oko dvadesetak metara iskosa s lijeve strane Ajla Zukić izjednačila je u 29. minuti na 2:2.

S tim se rezultatom otišlo i na odmor, a u nastavku se, mada su bh. nogometašice imale nekoliko dobrih prilika te u sudijskom dodatku postigle i dva gola koja su poništena zbog ofsajda, rezultat nije mijenjao pa je ostalo 2:2.

Drugi meč ove dvije selekcije na programu je već u petak, 2. augusta, od 10 sati.