Nogometaši po drugi put poraženi od Mađara, uz eurogol (VIDEO)

Nogometaši Srbije drugi su put poraženi od Mađara u skupini G kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Domaći su u Budimpešti slavili istim rezultatom kao iu Beogradu (2-1).

Gudelj je prvi uputio udarac u okvir gola, ali je njegov pokušaj iz 9. minute bio slab za mađarskog vratara.

Domaći su poveli u 21. minuti nakon kontre, kada je Loic Nego proigrao Barnabasa Vargu za vodstvo od 1:0.

Izjednačio je Strahinja Pavlović, koji je u 33. minuti bio najuspješniji u skoku nakon kornera koji je izveo Živković i glavom pospremio loptu u gol.

No, na drugoj strani Roland Salai je pravim eurogolom brzo vratio vodstvo, a na odmor su Mađari otišli s prednošću od 2-1.

Inicijativa srpskih nogometaša dovela je do rezultata u prvoj fazi drugog poluvremena. Već u 50. minuti Mitrović je zatresao mrežu, kada mu je klupski suigrač Sergej Milinković-Savić uputio loptu glavom, ali je pogodak poništen zbog ofsajd pozicije. Mitrović je u ovom dijelu igre zatresao mrežu, zabio je četiri minute kasnije, no ponovno je ostao uskraćen za povećanje rekorda po broju golova za reprezentaciju, budući da je Dušan Tadić, koji je ušao u igru ​​u poluvremenu , ovaj put je bio u ofsajdu.

Varga je zamalo povisio na 3-1 u 68. minuti, ali je glavom nakon dodavanja Vanje Milinković-Savića pogodio gredu. Ekspresno nakon toga zatresao se okvir mađarskog gola, dva puta! Prvo je Tadić pogodio stativu, a zatim Pavlović nakon što je pokupio loptu koja se odbila.

Nogometaši Srbije bili su ofanzivni do kraja utakmice, ali nisu uspjeli postići pogodak. U 4. minuti sudačke nadoknade Mađare je spasio vratar Dibuž, koji je glavom nakon kornera obranio dobar pokušaj Milenkovića.

Iduću utakmicu Orlovi igraju protiv Crne Gore u utorak od 20.45 na stadionu Rajko Mitić.

MAĐARSKA (3-4-2-1): Dibus – Lang, Salaj, Fiola (od 74. Botka) – Nego (od 62. Bola), Nagy, Stiles (62. Kalmar), Kerkez – Soboslay, Salaj (od 74. Kata) – Varga (od 84. Adam)

SRBIJA (4-2-3-1): V. Milinković Savić – Eraković (od 46. Tadić), Milenković, Pavlović, Terzić (od 46. Kostić) – Gudelj, Lukić (od 84. Ratkov) – Živković (od 75. Radonjić), S. Milinković Savić, Gaćinović (od 67. Đuričić) – Mitrović