NOGOMETNA LJEPOTICA/ U Olovu u derbiju kola bez pobjednika

Danas je u okviru 11 kola druge lige FBiH U Olovu odigran derbi meč ovog kola, a u kome je domaća ekipa NK Stupčanica dočekala lidera na tablici FK Borac iz Jelaha.

U veličanstvenom ambijentu koji je stvorilo blizu petsto domaćih navijača,na idealnom travnjaku i prekrasnom vremenu,ljubitelji nogometa vidjeli su meč za nogometne udžbenike.

Bilo je dosta sjajnih akcija,odličnih šuteva napadača oba tima,fenomenalnih odbrana vratara Kadrića kod domaćih i Bošnjaka kod gostiju,po četiri,pet kolosalnih prilika na obje strane,4 zgoditka i na kraju je završeno neriješeno 2:2,poluvrijeme 1:1.

Bio je ovo meč za „dušu i sjećanje“ o kome će se pričati danima,susret koji vraća vjeru u bh. nogomet,meč u kome su oba trenera,Ahmet Degirmendžić i Damir Sirovica kod gostiju,od prvog minuta postavili otvorenu igru svojih izabranika, a što su na kraju meča navijači pozdravili pravim ovacijama i dugotrajnim aplauzom.

Počelo je silovito,već u 2 minuti Stupčanica dolazi u vodstvo od 1:0 a strijelac je iz penala bio Fijad Mehanović. Nastavljeno je napadački sa obje strane,redaju se prilike pred oba gola, ali novi pogodak bilježimo tek u 43 minuti, kada idealan centaršut Denisa Zelenkovića u pogodak pretvara Igor Šimunović nebranjenim šutem sa tri,četiri metra i izjednačuje rezultat 1:1.Tek što se krenulo sa centra munjevita akcija Borca,ubačaj sa desne strane Ćorića,loptu prihvata kapiten gostiju Nedim Subašić i šutem sa nekih 14,15 metara donosi prednost gostima 1:2.

No,to nije demoralisalo domaće igrače,kreću još ofanzivnije,šanse ne koriste Bešlija,Hadžiabdić,Karamović ali u 56 minuti erupcija oduševljenja domaćih navijača,odličnu akciju Stupčanice završava pogotkom izvanredni Munib Karahmetović za izjednačenje 2:2.Do kraja meča oba rivala žele novi pogodak, redaju se prilike na obje strane, ali kod domaćih nemaju koncentracije u završnici akcija Karičić,Mašić,Mehanović,Ahmetspahić…a kod gostiju Mudrov,Starčević,Kondžić,Subašić i završava neriješeno 2:2.

Kraj meča publika dočekuje na nogama, aplaudira i jednim i drugim igračima, a posebne salve aplauza na otvorenoj sceni upućuju svojim ljubimcima, jer ekipa Stupčanice,iako znatno oslabljena zbog povreda par standardnih igrača, bila je dostojan rival vodećoj momčadi.Jedan od najboljih u domaćoj ekipi,strijelac drugog gola, Munib Karahmetović, o meču je rekao sljedeće:

-Bio je ovo pravi derbi,meč u kome su oba rivala pokazala svoj kvalitet i znanje i sigurno je oduševio sve prisutne navijače na stadionu.Naša ekipa,iako hendikepirana zbog izostanka par igrača i ranih povreda Mahovca i Čilića u toku današnje igre,odigrala je dobro,borbeno,požrtvovano…i sigurno smo zadovoljni i igrom i rezultatom protiv izuzetno kvalitetne ekipe Borca.Želim da se u ime cijele ekipe zahvalim našim vjernim,frenetičnim navijačima koji su nas bodrili i „nosili“ svih 90 minuta meča i bili naš dvanaesti igrač na travnjaku.