Nova pobijeda Stupčanice, Mehanović: Zaslužen trijumf u Vitkovićima

U okviru 3. kola Druge lige FBiH-CENTAR u Vitkovićima je domaći AZOT ugostio lidera na tablici, neukrotivu ekipu Stupčanice iz Olova. Iako su u domaćem taboru bili optimisti, najavljujući da će zaustaviti izvanrednu ekipu „žutih đavola“, od toga nije bilo ništa.

Prisutni ljubitelji nogometa, navijači oba rivala, uživali su svih 90 minuta meča, vidjeli su pet zgoditaka, još sijaset sjajnih akcija, šansi, šuteva ,odbrana vratara oba rivala, a na kraju su sretniji i zadovoljniji bili gostujući navijači, koji su svoje ljubimce ispratili ovacijama u svlačionicu, nakon pobjede Stupčanice rezultatom 2:3.
U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, bila je to tvrda utakmica sa obje strane, bilo je pokušaja oba rivala, gosti su imali dvije izgledne prilike, no nije bilo realizacije i završeno je 0:0. U drugom poluvremenu oba rivala krenula su otvorenije, ofanzivnije, dosta dobra igra, viđeno je čak 5 zgoditaka i na kraju sasvim zaslužen trijumf ekipe Stupčanice, a golove su za pobjednika postigli Mehanović dva puta i Karahmetović.

Ovim trećim, uzastopnim trijumfom, ekipa Stupčanice nastavila je da „plavi“ sve redom, bez obzira kako se zvao rival i gdje se igrao meč. Sjajni strateg ekipe „mladić“ od 82 godine Ahmet DEGIRMENDŽIĆ izvanredno je postavio igru svojih momaka, sve u ekipi „žutih đavola“ funkcionisalo je kao Švicarski sahat, a svi igrači: Abazović, Mašić, Hadžiabdić, Mahovac, Karahmetović, Kadrić, Karamović, Ahmetspahić, Bešlija zaslužuju riječi pohvale za prikazanu igru, borbenost, htijenje. Po završetku meča uslijedilo je veliko slavlje igrača, trenera, navijača zbog novog trijumfa, a izvanredni strijelac, Olovska „haubica“ Fijad MEHANOVIĆ, koji u do sada 3 odigrana meča postigao čak 7 golova, rekao nam je sljedeće:

”Znali smo da nas čeka „napaljeni“ i motivisani domaćin koji je pokašao sve da nas zaustavi. No,cijela naša ekipa cijeli tok meča odigrala je sjajno, bili smo bolji cijeli tok meča u svim elementima nogometne igre i apsolutno zasluženo ostvarili novi trijumf. Osim tri postignuta zgoditka imali smo još par sjajnih šansi, ali zbog nedostatka koncentracije u završnici akcija nismo ih pretvorili u pogotke. Želim da se u ime saigrača zahvalim našim vjernim navijačima koji su prešli veliki put da bi nas bodrili i bili naš dvanesti igrač na travnjaku. I ovaj susret je pokazao da Stupčanica ima izuzetnu ekipu i o našim rezultatima će se vrlo brzo još više čuti,a već u sljedećem kolu na našem travnjaku to ćemo još jednom potvrditi i još više popraviti gol razliku koja je sada 11 datih i samo 4 primljena gola”.

Piše: Rešad Mamela