NOVA UTAKMICA U MADRIDU: Crno-bijeli nemoćni, Real prekinuo pobjednički niz Partizana!

Košarkaši Partizana izgubili su od Real Madrida sa 91:75 u 16. kolu Evrolige. Crno-beli su bili dobri na početku, a potom je domaćin preuzeo kontrolu igre. Srpski predstavnik tako se zaustavio na pet uzastopnih pobjeda u elitnom natjecanju. Real je prvi s 15-1, a crno-bijeli su na 9-7.

Partizan je na ovom gostovanju krenuo s petorkom Pantera, Anđušićem, Doužerom, Ledejem i Kaboklom. Domaći su utakmicu otvorili Campac, Kozer, Musa, Endiaje i Tavares.

Musa je postigao prvi koš na utakmici. Odmah zatim Caboclo je uzvratio. Prvo vodstvo crno-bijelima trojkom donio je raspoloženi Brazilac na početku susreta. Prvih pet minuta bilo je vrlo učinkovito. Real se potom golovima Kampaca i Tavaresa vratio na +10 (24:14). Crno-bijeli su pred drugu četvrtinu pokušali što više smanjiti. Ali +7 je ostalo za Madrid.

Uz 7:0 za maksimalnih +14 (33:19). Pantera je upisala prve poene i tako prekinula niz suparnika. Ipak, domaćin je nastavio graditi prednost i bio napadački besprijekoran. S druge strane, crno-beli su imali dosta grešaka i izgubljenih lopti. Uspjeli su se spustit na -10 (42:32). Hezonja je odgovorio tricom i prekinuo niz gostiju od 8:0, Real je na odmor otišao s +12 (48:36), a Campazzo je u završnici poluvremena promašio tricu.

Kod Dmaćina nakon prvih 20 minuta Musa je uzvratio sa 16 poena. Kaboklo je imao 12 kod crno-bijelih kao jedini dvoznamenkasti.

Drugo poluvrijeme tricom otvara Fabien Kozer. Caboclo je odmah uzvratio istom mjerom. Real je nastavio održavati prednost. Brazilac je u redovima crno-bijelih bio jedini raspoložen da pokuša nešto više. Momčad Željka Obradovića imala je manje šuteva od svojih suparnika. Zahvaljujući tome Real je došao do +25 (69:44). Sve to uz seriju od 12:0 koju je prekinuo Smailagić. Nakon Obradovićeva izazova Real je imao +27 (76:49). Treća trećina bila je dosad najneučinkovitija za Partizan s 15 poena.

Smailagić je poenima otvorio četvrtu četvrtinu. Partizan je pokušao koliko-toliko ublažiti poraz pokušavajući ga smanjiti na 20 razlike. Crno-beli su za manje od 4 minuta spustili na -18 (82:64). Real je na to imao odgovor te je u dvoboju Eurolige upisao dva uvjerljiva trijumfa protiv beogradskih vječitih rivala.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Musa sa 23 poena.

Kod Partizana Kaboklo je postigao 18, a Vukčević 12.