Nove medalje za Karate klub Čelik

Karate klub Čelik je nastupio na “6. Mawashi Kupu” u organizaciji karate kluba Mawashi iz Sarajeva. Na ovom takmičenju nastupili su takmičari iz tri zemlje, 64 kluba sa 654 takmičara.

Karate klub Čelik je nastupio sa 5 takmičara i osvojio 5 zlatnih i jednu brončanu medalju.

Emina Šahman je u kategoriji kate djevojčice 9g osvojila zlatnu medalju i u borbama u kategoriji djevojčice 9g- 28kg također zlatnu medalju.  Elmir Karajkić je osvojio dvije zlatne medalje u kategoriji dječaci kate oranž pojas 9g i 10g.

Mehmed Softić zlatnu i brončanu medalju dječaci kate žuti pojas 8g i 9g. Maida Arnaut i Dalila Zupčarevic pored veoma dobrih borbi nisu uspjele domoći se medalja.

Karate Klub Čelik osvojio je prvo mjesto u neslužbenim kategorija ispred 64 kluba. (M. P.)

The post Nove medalje za Karate klub Čelik appeared first on zenicainfo.ba.