O DEBIJU CAMBE WALKERA: Zvijezda poražena u neizvjesnom duelu od Monaca, Napier na kraju “zaboravio” postići koš

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u trećem kolu Eurolige u Areni od Monaca sa 82-76.

Bio je ovo vrlo čudan dvoboj u kojem niti jedna momčad nije došla do dvoznamenkaste prednosti.

Ova utakmica ostat će zapamćena po debiju Kembe Walkera, no pitanje je koliko će bivša NBA zvijezda željeti da mu unatoč pobjedi ostane u sjećanju. U pet minuta koliko je proveo na parketu u prvom poluvremenu uspio je promašiti sve šuteve, dvije trice i jednu dvicu s distance.

o debiju cambe walkera: zvijezda poražena u neizvjesnom duelu od monaca, napier na kraju "zaboravio" postići koš

Dvoboj je počeo neuspješno i Monaco je nakon dvije minute tricom za razliku večeras dobro raspoloženog Mikea Jamesa poveo 4-0. Ubrzo je pak Rokas Gedraitis donio domaćoj momčadi prvu prednost (5-4) i tako započela još jedna nevjerojatna serija trojki koje od početka ove sezone teroriziraju protivničke momčadi.

Igralo se dosta otvoreno s obje strane, utakmica se odvijala u ubrzanom ritmu, no crveno-bijeli su u finišu prvog poluvremena došli do značajnijeg vodstva. Najprije trima uzastopnim tricama Gedraitisa (uz stopostotni učinak 4/4), te serijom 10-0 koju su pratili Nejpir i Nedović za prednost 23-14 nakon prve četvrtine.

I drugi dio počeo je dosta neučinkovito pa je u dvije i pol minute John Brown samo jednom zabio za goste. Srbijanci su i u ovom dijelu šuterski stali, pogodili su samo jednu tricu iz 7 pokušaja, što su izabranici Saše Obradovića uspjeli iskoristiti i serijom od 8-0 doći do potpunog preokreta, prvenstveno zahvaljujući tricama. poenima Mikea Jamesa, a potom i Jakuba Quartersa, nakon čega je došlo do izjednačenja 29-29.

Potom su domaći krenuli u borbu i drugim “oružjima”, prije svega odličnom igrom pod košem, dok su kvalitetnom obranom uspjevali osvajati poene iz kontranapada. U završnici druge dionice posebno su se istaknuli centri Marko SIMonović i Joel Bolomboy koji su igrali u tandemu.

U pravo vrijeme stigla je prva trica u ovom dijelu, koju je u posljednjoj minuti pogodio Nedović, a potom je Bolomboj u kontri, nakon ukradene lopte Gedraitisa, zakucavanjem postigao rezultat 44-38 kojim smo otišao na dužu pauzu između dva poluvremena.

Eli Okobo otvorio je drugo poluvrijeme tricom, a John Brown je napravio seriju 7-0 kojom je gostujuća momčad vratila vodstvo na 45-44. Seriju je prekinuo Marko Simonović koji je nakratko preuzeo glavnu ulogu strijelca.

Razvila se izjednačena i čvrsta utakmica, a Kemba Walker je postigao svoje prve poene sredinom ovog dijela, kada je započeo mini-seriju koja je nakon poena Jamesa odvela Monaco na +5 (58-53), kada je Duško Ivanović bio prisiljen tražiti timeout. .

Odmah po povratku na parket, Miloš Teodosić je udarcem za tricu stavio točku na suparničku liniju, da bi na kraju ubacio lopte Bolomboju, koji je tako do dvoznamenkastog učinka došao već nakon tri četvrtine, kada je smanjio rezultatom 64-63 na nešto manje od minute do kraja ovog dijela, no na kraju su to bili posljednji poeni pa smo u zadnjih deset minuta ušli s istim rezultatom.

Nakon nešto manje od tri minute igre u posljednjoj četvrtini, Zvezda je konačno ponovno povela nakon Hangine trice iz kuta, kojoj je prethodio “nebeski” ofenzivni skok Bolomboija. Nadovezao se Nedović svojim drugim golom iz daljine nakon ukradene lopte Davidovcu (70-66), ali su gosti preokrenuli preko Okoba (71-70), dok je srpskoj momčadi nedostajao Napier koji nije mogao doći do gola. koš, iako se trudio na sve načine.

Izbornik Ivanović je oko dvije minute do kraja izbacio američkog beka iz igre, ali srpski reprezentativac nije uspio sustići suparnika pa je doživio drugi poraz u natjecanju.

Na kraju je Rokas Gedraitis ostao najučinkovitiji igrač natjecanja s 20 koševa, ali je samo 2 postigao u drugom poluvremenu, kada je i njegov učinak izostao.

Nedović je upisao 15 poena, 6 asistencija i 2 skoka, a Joel Bolomboy 11 poena, 4 skoka i jednu asistenciju.

U pobjedničkoj momčadi istaknuo se Mike James s double-double učinkom od 18 koševa i 11 asistencija, kojima je dodao i 3 uhvaćene lopte. Dialo je upisao 12 poena, 8 skokova i 3 završna dodavanja, a Brown i Okobo (po 5 skokova i asistencija) po 11 poena.

Za dva dana, u 4. kolu, Monaco dočekuje Albu, a Zvezda gostuje Virtusu u Bologni.