Povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv raka dojke, Sveučilište “VITEZ” će organizirati panel-diskusiju pod nazivom “Rak dojke put od dijagnoze, terapije do rehabilitacije”, u suradnji s partnerima. Događaj će se održati 29. oktobra 2024. godine, s početkom u 14:00 sati, u prostorijama Sveučilišta, na Kamernoj sceni Centra za kulturu Travnik, Školska 23, Travnik. Panel-diskusija će okupiti stručnjake iz različitih medicinskih područja koji će razgovarati o važnim aspektima liječenja i podrške oboljelima od raka dojke. Moderatorica panela bit će doc. dr. sc. Emilija Hrapović, a među panelistima se nalaze: dr. Samra Leko Hadžalić, specijalistica onkologije i radioterapije prof. dr. sc. Sead Karakaš, specijalist epidemiolog dr. Adnan Šatrović, specijalist kirurg dr. Elvira Ščetić Tafi, specijalistica fizijatrica dr. Merisa Agović, specijalistica radiolog Lejla Hadžić Brkić, magistra psihologije Maida Salkić. Partneri u projektu su: Općina Travnik, Dom zdravlja Travnik, MSŠ Travnik, Srednja škola “Travnik Nova Bila, JU Centar za kulturu, ZZJZ SBK/KSB, Ljekarska komora SBK, JU Bolnica Travnik, Crveni križ Općine Travnik, Udruženje “DONNA” Bugojno, Udruženje Život Zenica i Drukčiji radio. Ova panel-diskusija pruža jedinstvenu priliku za podizanje svijesti o važnosti borbe protiv raka dojke, rane dijagnoze, odgovarajuće terapije i rehabilitacije. Pozivamo sve zainteresirane da se pridruže i aktivno sudjeluju u diskusiji.
Objava Obilježavanje Mjeseca borbe protiv raka dojke: Panel-diskusija na Sveučilištu “VITEZ” pojavila se prvo na – Info portal Bugojno.
Izvor: ( bug.ba / TNTPortal.ba )




