25.5 C
Subota, 21 svibnja, 2022

Očekivan trijumf Sarajeva, Milanović: Zaslužena pobjeda

U okviru 11. kola Premijer lige BiH U Doboju kod Kaknja, po lijepom vremenu, na dobrom travnjaku i sjajnom ambijentu, odigran je vrlo bitan meč za oba rivala, a u kome je domaća ekipa FK MLADOST ugostila tim FK SARAJEVO. Ljubitelji nogometa, navijači oba rivala mogu biti zadovoljni onim što su vidjeli u ovom meču, jer viđena su tri zgoditka,j edan neiskorišten penal, dosta dobrih akcija i šuteva, a na kraju su se više radovali igrači i navijači FK SARAJEVO, jer „bordo“ tim slavio je ubjedljivim rezultatom 0:3.

Od samog starta meča gosti su preuzeli incijativu i već u 10 minuti došli u vodstvo 0:1 prelijepim zgoditkom Slobodana Milanovića. I poslije tog gola bolji, borbeniji, opasniji su bili igrači Sarajeva i već u 33 minuti postigli su novi pogodak za vodstvo 0:2 a strijelac je bio Mersudin Ahmetović. U 37 minuti dosuđen je penal za goste, poslije igranja rukom u svom šesnestercu Kenana Horića, ali je udarac kapitena Krste Velkoskog sa 11 metara efektno zaustavio vratar domačih Tarik Abdulahović. U nastavku meča bilo je pokušaja sa obje strane ali nije konkretne realizacije, a konačnih 0:3 postavio je Amar Rahmanović u 88 minuti iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara.

Po završetku meča uslijedilo je slavlje i radost gostujučih igrača i njihovih vjernih navijača, koji su ih u ovom meču pratili u velikom broju i zdušno bodrili cijeli tok meča. Ovom pobjedom, prvom gostujućem u dosadašnjem dijelu prvenstva, Sarajevo je došlo na diobu prvog mjesta sa Željezničarom, osvojivši do sada 23 boda. Strijelac vodečeg gola za Sarajevo, u ovom meču vrlo razigrani Slobodan MILANOVIĆ, po završetku meča rekao je sljedeće:

”Naša pobjeda je sasvim zaslužena i do nje smo došli našom kvalitetnom igrom, a koja je bila bolja u prvom poluvremenu koje smo riješili sa 0:2.U nastavku meča zaigrali smo malo „mirnije“ ali smo ipak sve to krunisali u finišu meča, našim trećim pogodkom i ubjedljivim trijumfom 0:3. Sigurno da nam je ova pobjeda vrlo bitna, donosi mir i koncentraciju pred naše vrlo teške mečeve, prvo u Kupu protiv Širokog Brijega, a potom u prvenstvu protiv Zrinjskog u Mostaru. Želim da se zahvalim, u ime saigrača, našim vjernim navijačima koji su nas u velikom broju, cijeli tok meča bodrili i svojom pjesmom i navijanjem nosili do nove pobjede i nova tri boda”.

Piše: Rešad Mamela