Od sjaja do remija: Srbija prokockala 2 gola prednosti

U četvrtom kolu Lige “B” Lige nacija reprezentacija Srbije igrala je neriješeno sa Slovenijom, a rezultat je bio 2:2.

Izabranici Dragana Stojkovića na poluvrijeme su otišli s dva gola prednosti.

Srbija je od samog početka preuzela inicijativu i krenula u napade. Prvu priliku izabranici Drage Stojkovića imali su već u petoj minuti, kada je Tadić iz slobodnog udarca pronašao Mitrovića koji je glavom pucao prema golu Oblaka, ali sjajni vratar lako obrani. Tri minute nakon Mitrovićeve prilike Srbija dolazi u vodstvo. Mladenović je osobnim prodorom po lijevoj strani ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, a tu se najbolje snašao Andrija Živković koji je odveo Srbiju u prednost. Cijeli prvi dio Srbija je bila bolji rival, ali je do drugog pogotka stigla u 35. minuti utakmice. Dušan Tadić je sjajnim driblingom stvorio prostor za centaršut, lopta je došla do najboljeg strijelca Srbije Aleksandra Mitrovića koji je matirao Oblaka.

Slovenska reprezentacija na poluvremenu je imala dva pogotka zaostatka, pa su na početku drugog poluvremena napravile tri izmjene. Odmah se vidjelo da se radi o pravim promjenama, pa su domaćini odmah zaigrali bolje.

Slovenija je smanjila rezultat u 48. minuti utakmice, a strijelac je bio Adam Gnezde-Cerin, nakon ubačaja Šporara.

Samo pet minuta kasnije Slovenija dolazi do izjednačenja. Strahinja Pavlović je bio u lošoj poziciji, iza njega je utrčao Benjamin Šeško koji je svladao srpskog vratara. Nakon primljenog pogotka izbornik Pixie umjesto Filipa Mladenovića i Saše Lukića u igru ​​je ubacio Luku Jovića i Filipa Kostića. Prvi udarac u drugom dijelu Srbija je imala u 61. minuti utakmice, kada je pucao Kostić. Gosti su na sve načine pokušavali postići gol, ali nisu htjeli.

Srbija je imala dobru akciju u 83. minuti, ali je Jovićev udarac bio neprecizan. Do kraja utakmice Srbija je imala loptu u nogama i stalno se igralo pred domaćim golom, ali trećeg pogotka nije bilo. U samom finišu utakmice crveni karton zbog pritužbe dobio je pričuvni vratar Predrag Rajković.

Sljedeću utakmicu reprezentacija Srbije igra 24. rujna kada dočekuje Švedsku.