OI KVALIFIKACIJE: Amerika je prejaka, Srbija nije izgubila sve šanse za Pariz!

Odbojkašice Srbije poražene su od SAD-a s 3:0 na kvalifikacijskom turniru za OI u Parizu koji se igra u Tokiju. Eaglesi su lako pali pred favoriziranim suparnikom i iz ovog natjecanja nemaju šanse za plasman na najveću planetarnu smotru.

U početku je bilo izjednačeno i ekipe se nisu mogle odlijepiti. Amerikanci prvi uspijevaju i odlaze na 6:4. Naš tim je to brzo poništio.

Kasnije Amerika vraća +2 i dodatno povećava prednost do maksimalnih +4 (16:12). Od tada su se držale za mirnu završnicu seta i vodstvo od 1-0.

Japan bolji od Srbije: Težak poraz odbojkašica

U ranoj fazi drugog seta Amerika vodi 5:3. U ovom su setu zadržali prednost i osvojili ga jednako uvjerljivo kao i prvi.

Treći set Amerikanci počinju s 3:0. U nastavku su imali i +8 (13:5). Amerikanci su potvrdili klasu i osigurali uvjerljiv trijumf.

Najbolji u našoj momčadi bio je Miran Kujundžić s 12 poena i 10 Atanasijevića. Holt s 13 i Anderson s 11 poena predvodili su selekciju SAD-a.

Na kraju ovih kvalifikacija naše još čeka dvoboj sa Slovenijom. No, nije sve izgubljeno što se plasmana na OI tiče. Dvije najbolje momčadi s ova tri turnira idu dalje s domaćinom Francuskom. Za preostalih pet mjesta koristit će se rang lista iz lipnja 2024. godine, a prednost imaju zemlje s onih kontinenata koje se još nisu kvalificirale za OI.

Srbija – SAD 0:3 (19:25, 18:25, 17:25 sati )