Olimpija trojkama uništila Zvezdu, debakl u Areni

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 10. kolu Eurolige u Areni od Olimpije iz Milana sa 93-71 i tako doživjeli sedmi ovosezonski poraz u elitnom natjecanju.

Večeras nije bilo rješenja prvenstveno za Mao Loa, playmakera njemačke reprezentacije, ali i općenito za dalekometne udarce igrača Milana koje su nemilosrdno pogađali iz svih pozicija.

Zvezda je preko raspoloženog Davidovca na startu povela 3:0, ali je Meli tricom poravnao rezultat. Preko istog igrača gosti su došli do prednosti 8-7 koju nisu ispuštali, osim što su srpski sastav nakon tri uzastopna poena Luke Mitrovića poravnali na 14-14.

Ubrzo je Maodo Lo ubacio dvije trice i donio svojoj momčadi prednost 20-16, no Teodosić je u posljednjoj sekundi fauliran na trici, a potom je sva tri puta bio precizan s linije slobodnih bacanja, pa je Olympia imao samo 20. -19 nakon prve četvrtine.

Na početku druge dionice Nedović je nakon dugo vremena doveo svoju momčad u vodstvo, no ono je trajalo vrlo kratko jer je mini seriju koševa domaćih prekinuo Stefano Tonut tricom, a kasnije momčad Ettorea Messine nije dopustila ni izjednačenje ni preokret. Poveo je Milanovu momčad s +8, ponajviše zahvaljujući njemačkom razigravaču Maodo Lowu koji je u prvom poluvremenu skupio čak 15 poena.

Gosti su u drugom dijelu počeli pucati za tri, jer su iz sedam pokušaja pogodili tri dalekometna udarca. No, kao i u prvoj četvrtini, na kraju poluvremena ponovno je glavnu ulogu preuzeo Miloš Teodosić koji se prisjetio svojih slavnih dana. Ovoga puta kod šuta ga nije imao tko faulirati, jer je driblingom na pod srušio Stefana Tonuta, a onda u posljednjoj sekundi ubacio tricu i podijelio izgubljenu loptu i vodstvo 39-38. pola igre!

Na poluvremenu je Teodosić imao 8 poena i 2 asistencije, a najučinkovitiji je bio Dejan Davidovac sa 15 poena, uz 4 skoka i 1 asistenciju.

Na početku drugog poluvremena krenulo je žestoko jer su trice odmah izmijenili Shields s jedne i Davidovac s druge strane. Ubrzo je Zvezdin višebojac iz Zrenjanina ponovno bio uspješan iz daljine (za 3/4 za tri), pa je domaćin pobjegao na 47-41, što im je bila najveća prednost.

Tada je, međutim, dopuštena nevjerojatna serija gostiju od 12-0 u kojoj je ponovno zablistao Maodo Lo s 5 poena, a seriju trica otvorio Mirotić.

Seriju je prekinuo Nedović, no ubrzo su tricama Melija i Mirotića, nakon novog posjeda nakon promašaja jer nije bilo nikoga u skoku od domaćih igrača, Talijani došli do prve dvoznamenkaste prednosti u ovoj utakmici. , kada su vodili sa 61-51. Do kraja treće dionice crveno-bijeli su uspjeli samo smanjiti na 63-56.

Domaći su šest minuta nakon poluvremena uspjeli smanjiti na 4 (69-65), ali onda su uslijedile dvije uzastopne trice Shieldsa, a potom i Maoda Loa, kada je vraćena dvoznamenkasta prednost, nakon čega to više nije bilo moguće.povratak naše momčadi. Na kraju je doživljen pravi debakl i samo je bila u pitanju konačna razlika.