Omladinci Zvezde osvojili bod protiv Cityja

Omladinci Crvene zvezde na dostojanstven način su se oprostili od sudjelovanja u Ligi prvaka. Naime, crveno-bijeli su u utakmici posljednjeg šestog kola odigrali neriješeno s favoriziranim Manchester Cityjem 2:2 (2:1).

Zvezda je grupnu fazu završila s četiri boda na trećem mjestu. Jovan Šljivić je spektakularnim golom doveo crveno-bijele u prednost.

Vodstvo crveno-bijelih trajalo je do 36. minute kada je Muir poravnao rezultat na semaforu, no Zvezda je na poluvrijeme otišla s vodstvom od 2:1 golom Andrije Maksimovića u 41. minuti.

U drugom poluvremenu smo vidjeli otvorenu utakmicu, kakva je bila i u prvih 45 minuta. Bilo je prilika na obje strane, a Zvezda je imala boljih prilika, pa Zvezda može žaliti što nije postigla treći pogodak u ovom susretu.

City je mogao do izjednačenja u 72. minuti kada su obrambeni igrači crveno-bijelih izbili loptu s gol-linije i tako spriječili ekipu iz Manchestera da stigne do izjednačenja.

Ipak, Manchester City je stigao do pogotka u 76. minuti kada je Alfa-Rupreč savladao vratara Crvene zvezde.