Općina Bugojno i Medžlis islamske zajednice potpisali su danas ugovor o finansiranju obnove, rekonstrukcije i restauracije Sultan Ahmedove džamije. Ugovor vrijedan 210 000 KM u ime Općine potpisao je načelnik Edin Mašić, a u ime MIZ predsjednik Muhamed Basara. Sredstva za ovu namjenu planirana su Budžetom Općine za 2026. godinu, što je jedna od planskih aktivnosti Općine Bugojno usmjerenih na podršku vjerskim zajednicama u našoj općini. Ovih dana određena sredstva uplaćena su i na račune pravoslavne i katoličke crkve u našoj Općini. Prilikom razgovora o dosadašnjim aktivnostima na obnovi i rekonstrukciji Sultan Ahmedove džamije istaknuto je, kako je do sada u radove utrošeno 1,1 milion maraka. Prikupljeno je 1,8 miliona maraka što predstavlja 3/4 potrebnih sredstava za završetak projekta (2,5 miliona KM). U ime MIZ Bugojno pored predsjednika Basare i glavnog imama Kemal ef Tokmića na dodjeli značajnih sredstava načelniku Mašiću se zahvalio i Edin ef Kukić, imam Sultan Ahmedove džamije, naglasivši, kako je obnova ove džamije najznačajniji projekt trenutno u Bugojnu. Dodijeljena sredstva su izuzetno važna za nastavak radova na objektu centralne gradske džamije, istaknuto je ovom prilikom. Načelnik Mašić je izrazio zadovoljstvo što je na institucionalan i ispravan način i Općina Bugojno podržala aktivnosti na obnovi Sultan Ahmedove džamije, te naglasio kako ta podrška neće biti upitna ni u budućnosti. Očekuje da će se zajedničkim naporom posao na obnovi, rekonstrukciji i restauraciji Sultan Ahmedove džamije okončati na obostrano zadovoljstvo džematlija, Islamske zajednice i svih stanovnika bugojanske općine.
The post Općina Bugojno izdvojila 210 000 KM za Sultan Ahmedovu džamiju appeared first on – Info portal Bugojno.




